Witaj w Księdze gości mojego bloga. Wpisz się.

Dodaj komentarz

1323 komentarzy do "Księga gości"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
~Arkadjusz
Gość

Wierzyć w coś trzeba, choćby i w to, że nie ma managera który zawiaduje naszymi decyzjami. Hey

~o_Onufry
Gość

Czytam Pismo zwane Świętym i nigdzie nie znajduję w tymże słowie bożym zakazu czyli zastrzeżenia, że stosowanie metody In vitro jest ciężkim grzechem i grozi ekskomuniką. Czyżby Wszechmogący i Wszechwiedzący wew Trójcy Jedyny nie przewidział, że w katolickiej Polsce w roku 2015 powstanie teologiczny problem i konflikt pomiędzy jego szamanami a ustawodawcą państwowym?
A przy okazji czas najwyższy aby szamani wyjaśnili gawiedzi jak to z ich Niekopulana Dziewicą było. Z której zamrażarki Bóg Ojciec wziął plemnik i poprzez doktora Archanioła zapłodnił jajeczko poczynając swojego Syna?

~Strefuś
Gość

Ateista pozdrawia 😛

~o_Onufry
Gość
• Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia, – godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych oszustów, seksualnych dewiantów i zbrodniarzy, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, którzy na twarzach nosili i noszą faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą, rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na… Czytaj więcej »
~pablo
Gość

Hejo 🙂
Mam pytanko….
Napisales w FAQ Ateizm ze nie ma zadnych dowodow na istnienie Boga!
Ciekawy jestem dlaczego…poniewaz dowodow jest mnostwo ale pytaniem nie jest czy dowody do ciebie przemawiaja tylko w jaki sposob zmierzysz owe dowody?
luzne pytanko…

~Rafaelo
Gość

Też jako młody człowiek zostałem wychowany po katolickiemu. Czytałem wtedy dużo książek o tematyce naukowej i już wtedy zauważyłem głęboką sprzeczność pomiędzy dogmatami głoszonymi przez religie a realną nauką potwierdzaną dowodami. Religia zatruwa
życie i myślenie zdrowo- rozsądkowe. Dziwię się jakim cudem ludzie inteligentni i wykształceniem wierzą w ten stek bzdur głoszonych przez kościół. Uważam że ludzie mogą
być dla siebie dobrzy bez religi. Serdecznie pozdrawiam!

~K.
Gość

Nie można nie wierzyć w nic.

~Epistemon
Gość

Witam,
ciekawie piszesz. Sam sie nad tym wszystkim zastanawiam i rozne mysli chodza mi po glowie. Zapraszam do siebie http://www.epistemon.blogspot.com bo tez chcialbym poruszyc temat wiary i ateizmu.

Pozdrawiam

~krystan
Gość

żebyście wy wiedzieli w co sie pakujecie. Ale wy będziecie uparci do końca.
JEZUS CHRYSTUS PANEM I KRÓLEM NA WIEKI WIEKÓW AMEN

~człowiek
Gość
Twój komentarzJak juz powiedziano w filmie poniżej łatwo być ateista ,kiedy ci się powodzi nie masz zmartwień ,ale jakże ciężko wyznać to na łożu śmierci…wtedy każda cząstka ciała szukasz kontaktu z Bogiem, prosisz o wybaczenie.. są liczny świadectwa na istnienie piekła takie jak te w poniższym linku niektórzy powiedzą że mieli urojenia a jak człowiek mógł mieć takie urojenia jak nie miał żadnych informacji nic nie wiedział o Religi, o Jezusie, o Piekle nie wiedział że takie coś jak piekło istnieje, proszę mi to wytłumaczyć zapoznać się z materiałami można poszperać to nic nie kosztuje. A liczne dowody opętań a… Czytaj więcej »
~Basia
Gość

Czemu są tylko komentarze wychwalające ten blog a innych nie, lubimy pochwały ale krytyki już znieść nie potrafimy. Tego też pewnie nie zaakceptujesz panie Jerzy?

~Basia
Gość
Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili… Czytaj więcej »
~JMJ
Gość
Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili… Czytaj więcej »
~moralnystudent
Gość

Zapraszam do odwiedzenia strony http://www.wolnoscodereligii.pl PIERWSZA AKCJA BILLBOARDOWA W POLSCE!

~TolkienFan
Gość

A gdzie islam?Czytam czytam i ciągle katolicyzm…..

~Jacek
Gość

Dobra robota. Strona, którą będę odwiedzał częściej.

~print24
Gość

Bardzo ciekawy blog, masz interesujace przemyslenia, pozdrawiam serdecznie.

~marta
Gość

Też jestem ateistką, ciesze się z tego, że babciom nie udało się również zepsuć mojego syna. Podziwiam za tego bloga, chętnie zrobiłabym coś równie pożytecznego, ale nie mam pojęcia jak? Jednak gdybym mogła jakoś pomóc, to proszę mną dysponować. Pozdrawiam.

~Ann
Gość
Chociaż w dzieciństwie zostałam ochrzczona i przystąpiłam do komunii św jestem i zawsze byłam ateistką. Obecnie mam 17 lat, więc rodzina nie wywiera już na mnie żadnej presji w sprawie religii. Uważam, że człowiek nie powinien być nakłaniany do żadnej wiary, przecież to indywidualny wybór. Niestety realia są takie, że dziecko wychowane w katolickiej rodzinie jest zaciągane do kościoła, niekiedy jest to sprzeczne z jego wolą… Tak było w moim przypadku i wiem, jak potem było mi ciężko wytłumaczyć mojej w większości katolickiej rodzinie, że jestem ateistką. Zauważyłam też (na przykładzie rodziny, znajomych) że powszechną cechą katolików jest nietolerancja. Nie… Czytaj więcej »
~człowiek
Gość

Katolicy nie tolerują zła.Pomyśl co by było gdyby można było zabijać bezkarnie też to byś poparła. Jak juz powiedziano w filmie:latwo byc ateista ,kiedy ci sie powodzi,nie masz zmartwien,ale jakze ciezko wyznac to na lozu Smierci…wtedy kazda czastka ciela szukasz kontaktu z Bogiem,prosisz o wybaczenie..

są liczny świadectwa na istnienie piekła opisy Świętych Józefy Menendez, Faustyny
https://www.youtube.com/watch?v=3Fn798PlyuI

~Kazik
Gość

Fajny blog. Widzę, że w dużej mierze opierasz się na Dawkinsie, ale nie ma w tym przecież nic złego, bo to równy gość, zdolny do ciekawej, chociaż budzącej agresję argumentacji. Agresywna argumentacja to z resztą chyba jedyny sposób na walkę z retoryką właściwą drugiej stronie. Powodzenia i cierpliwości.

dominick1989
Gość

religia jest złem dla każdego wierzącego. nie ma znaczenia w co wierzysz. ona zabija wszelkie ludzkie pokusy. po co czegos chiec skoro wiesz ze to zle…

japonczyq92
Gość

Świetny blog, cieszę się, że coraz więcej ludzi w Polsce zaczyna myśleć. Wystarczy wiedza z podstawówki i trochę logicznego myślenia, żeby dojść do tego, że Bóg nie istnieje.

August
Gość

Naprawdę dobry blog.

Ja mam 14 lat i Szerze mówiąc nie lubię Jakichkolwiek religii. Zdecydowanie dla mnie są lepsze zasady których przestrzegam bo teraz w pewnej części katolicy zachowują się jak bezrozumne zombie…

Lubię słuchać o Jezusie i szanuję każde wiary i osoby w nie wierzące, ale goście którzy gadają bez przerwy o Jezusie mnie denerwują… Dla mnie Religia to coś na początku dziennym bez czego część ludzi nie potrafi się obejść. to dla mnie jest równoznaczne z uzależnieniem. Ja uważam że Religia jest dla mnie narkotykiem a jestem osobą będącą „straight edge” więc jestem Drug free

Katolofobka
Gość

Świetny blog, oby często był aktualizowany i utrzymał się jak najdłużej, brakuje mi takich blogów w naszej wirtualnej przestrzeni, katolickich blogów jest multum a opozycyjnych bardzo mało.

Vay
Gość
Marcin
Gość

Bardzo dziękuje Panu. Teraz wiem ,że na tym świecie jest więcej osób myślących i kierujących się takimi samymi zasadami jak ja.

Rain
Gość
Jak mam kilka pytań: jak można mówić o dobru, gdy nie mówi się wolnej woli? Jak możliwa jest wolna wola w sferze profanum? Jak może wyglądać układ neuronów ją realizujący, jeśli wolna wola nie może być rozumiana jako przypadek lub determinacja logiczna? Rozumiem, że zakładasz, iż jest tylko złudzeniem, a dobro sprowadza się do odczuwania przyjemności (stanowi układ neuronów). W takim razie musisz się zgodzić, że Twój wywód ma charakter irracjonalny, a na pewno nie związany z rzeczywistością, albowiem ludzie wierzą – nie dlatego, że chcą – lecz tak pokierowała nimi indeterministyczna przyroda. Podobnie, poszukiwanie prawdy niezależne jest od autonomicznej… Czytaj więcej »
trak
Gość

kiedys za komuny gdy tepiono i osmieszano kosciul w pewnej miejscowosci piatka dzieci widziala kolo figury Jezusa w cierniowej koronie potem te dzieci badano w szpitalu psychiatrycznym choroby u nich nie wykryto ,to bylo wZemsku Wielkopolskie w latach 60

KxS
Gość

Niezły blog, masz własne zdanie, warto o tym pisać.

Domek
Gość

To prawda że ciekawe podejście i premyślenia, ale cięzko powiedzieć że wszystko to PRAWDA bo człowiek niestety na dużą skalę pozostawiony jest w niewiedzy i tylko może sobie gdybać.

Jakub Puszyński
Gość
Witam, gratuluję strony i zawartej w niej treści. Bardzo mądrze podchodzisz do tematu. Mam nadzieje że w niedalekiej przyszłości polska mentalność się zmieni i nie mówię tu o upadku religi. Chodzi mi o akceptację wyborów poszczególnych ludzi, o umożliwienie dokonania swobodnego wyboru. Powszechność religii w naszym kraju znacznie to utrudnia (lekcje religii no i ten odsetek „wierzących”). W dzisiejszych czasach tylko silne jednostki są w stanie się przełamać i ujawnić, zwłaszcza gdy nasza rodzina jest religijna. Myślę że jedną z dróg do takich zmian jest ujawnienie się. Kiedyś byłem wierzącym, dosyć szybko zacząłem wątpić, minęło jednak dużo czasu zanim nabrałem… Czytaj więcej »
Pieczar
Gość

Bardzo dobry blog. Czegoś takiego szukałem 😉 Pozdrawiam

adrian do malwina
Gość

pewnie że istnieje Bóg.

malwina
Gość

ateizm to czysty nonsens
nikt z Was, z calym szacunkiem, nie jest w stanie udowodnic ze Boga nie ma
to jedynie „wiara” (o ironio) ze Bog nie istnieje
bo przeciez to ze Ty Go nie doswiadczasz WCALE nie oznacza ze On nie istnieje
Twoj brak doswiadczenia Boga oznacza ze jeszcze go nie poznales/las z roznych powodow.

Mysle ze bardzo latwo jest UDOWODNIC myslacemu czlowiekowi (w tym rowniez ateiscie) ze Bog ISTNIEJE
pozdrawiam
Malwina

adrian do NoVa
Gość

większości to nie prawda.

NoVa
Gość

Ciekawe podejście i co ważniejsze w większości prawda.

Jarganiaty
Gość

Ciekawe rozważania. Zapraszam na do spojrzenia na mojego bloga, tam z trochę innej strony

adrian do manhatan1971
Gość

powinnaś płacić na kościół ,to taki ładny gest grzecznościowy.Nie popieram cię bo sądzę że nie powinno się krytykować kościołów ani księży,a po drugie na księży się nie mówi że są murzyni albo grubi.Polecam ci spowiedż.

manhatan1971
Gość

jestem przeciwna płaceniu na kościół i tych czarnych pasibrzuchów z moich podatków. Co rok z budżetu państwa wydawane są ogromne kwoty. Niech płacą ci którzy chodzą do kościoła, jak w Niemczech…. Wtedy okazało by się ilu jest wierzących. A księża zdzierają ostatnie grosze na tacę za pogrzeb za chrzest za ślub…..i wpieprzają się we wszystko Nawet w sprawy mojej d…. Co oni wiedzą o życiu,

Klawa
Gość

Jesteś podlinkowany u mnie, bo czytam regularnie, zapraszam do odwiedzania też mojego bloga o życiu w związku mieszanym (wierzącego i niewierzącej) 🙂

adrian do Alienmaster
Gość

też pozdrawiam.

Alienmaster
Gość

Bardzo interesujący blog.
Pozdr!

adrian do fan-atic
Gość

witam cię.

fan-atic
Gość

WITAM
chcialem polecic strone

http://www.noreligion.comxa.com

jedna z wielu w necie ale istotne jest krzewienie swiadomosci…

adrian do Nikt
Gość

prawda.

adrian do annika
Gość

też dzięki.

annika
Gość

Dzięki za fajne teksty, widzę tu sporo czytania, zabieram sie do lektury. Szczególnie interesuje mnie akt apostazji. Zyczę powodzenia w pisaniu, będę zaglądać. Pozdrawiam , Ania

adrian do arek17
Gość

religie nie niszczą raju ateistów.religie dają ci wybór tak lub nie lub nie wiem .

adrian do arek17
Gość

dzięki.

arek17
Gość

raj – to życie ateisty na ziemi, religie-chcą zniszczyć raj, JESTEM ATEISTĄ I KOCHAM TO